ליסינג פרטי

השיטה שסחפה אחריה רבים מן הישראלים והוכיחה את עצמה כטובה ויעילה ביותר לרכישת רכב חדש – הינה שיטת הליסינג. אבל בשל העובדה כי מדובר בשיטה חדשה, כמו כל דבר חדש שנכנס לשוק, יש עדיין כאלו שמרימים גבה וחוששים מן השיטה של ליסינג וזה בעיקר נובע מן חוסר הידיעה בנושא ובדיוק בשביל אותם אנשים נכתב מאמר זה.

המודל של ליסינג פרטי נפוץ מאוד בקרב לקוחות פרטיים, רבים הם המבכרים את פתרון ליסינג פרטי על פני אלטרנטיבות מימון אחרות ופעמים רבות אכן מדובר על פתרון יעיל כלכלית הטוב ביותר. ליסינג פרטי הינו למעשה עסקת השכרת רכב לטווח הארוך, אלא שבפועל זו החכרה ולא השכרה כאשר המטרה הסופית הינה רכישת הרכב שאותו חכרתם בתום התקופה. בעסקאות ליסינג פרטי תשלמו רק על הרכב עצמו, בעוד שכל נושאי התחזוקה והאחזקה עליכם בלבד וזאת בניגוד לליסינג תפעולי. השיטה עובדת בצורה כזאת שמחיר הרכב נקבע מראש והוא למעשה כולל בתוכו כבר את הרווח של חברת הליסינג על הענקת המימון עבורכם. אין שום עיזים בקנה, לא תיתקלו בהפרשי ריבית או הצמדה, אין נושאים נלווים כמו בהלוואות והתהליך בסך הכל מתנהל בשקיפות מלאה. אתם תשלמו מקדמה מסוימת עבור הרכב וכן תשלמו תשלומים חודשיים לאורך כל תקופת ההחכרה של הרכב שלוש עד חמש שנים בדרך כלל ובסיום התקופה תשלמו תשלום סופי אשר הוא משלים את העסקה ומאפשר להעביר את הבעלות של הרכב מהליסינג על שמכם.

בנוסף, יש כיום פתרונות ליסינג בהם אינכם חייבים לשלם מקדמה, כמו כן, ישנה אפשרות כזאת בה הנכם יכולים בתום התקופה להחזיר לחברת הליסינג את הרכב ולאו דווקא לרכוש אותו ולקבל זיכוי מסוים ולעבור לרכב חדש נוסף באותה שיטה של תשלומים חודשיים ותשלום סופי באם לאחר כמה שנים תהיו מעוניינים לקנות את הרכב. גובה התשלומים תלוי האחד בשני, ניתנת האפשרות לשלם תשלומים חודשיים נמוכים ושהתשלום הראשון והאחרון יהיו גבוהים וכן ההפך.

ליסינג פרטי מאפשר הוזלת עלויות וזהו בעיקרו אפיק מימון אטרקטיבי ביותר לרכישת רכב. אתם אחראיים על האחזקה ויכולים להחליט אם לקנות את הרכב או להתקדם למודל חדש.