ליסינג מימוני

הרבה אנשים נוטים לחשוב שרכישת רכב מהווה עבורם את אלמנט העצמאות, בדרך זו הם עצמאיים וחופשיים להגיע לכל מקום בכוחות עצמם ואינם תלויים באחרים. ישנה אפשרות לקנות רכב מיד ראשונה מהחברה, מה שכרוך בעלויות ניכרות או אפילו רכב משומש, אבל הכל תלוי בהון ההתחלתי שלכם, באם אין ברשותכם קרן התחלתית למימוש קניית הרכב, המאמר הזה יענה על שאלותיכם כיצד תוכלו לרכוש רכב חדש מבלי להוציא הון תועפות עליו ובכל זאת ליהנות מכל היתרונות של רכב חדש על הכביש.

ליסינג מימוני הינו עסקה שבמהלכה מושכר ציוד כל שהוא לטווח בינוני או לטווח ארוך. עסקות ליסינג הן עסקות חכירה או השכרה שבמסגרתן בתמורה לשימוש מסוים משלם השוכר תשלום חודשי ומתוקף כך מוקנית לו הזכות להשתמש במוצר וזאת ללא הקנייה של המוצר כלל וכלל. שיטה זו אפקטיבית עבור עסקים בתחומים שונים, כאשר במסגרת העסקה לא נדרשת השקעה בסכומים אסטרונומיים כדי לרכוש את המוצר, בנוסף הפחת על הציוד לא חל על החברה שמשתמשת בו. חברות עסקיות מעדיפות להשקיע את הכסף שלהן בעסק ולא בציוד. ליסינג מימוני קיים במספר תחומים ובהם בענף הרכב.

הליסינג המימוני מאוד נפוץ, בעיקר אצל חברות קטנות בלי ציי רכב, בעלי עסקים אשר זקוקים לרכב לעבודה וכעת גם לאנשים פרטיים אשר זקוקים לרכב, השיטה באופן כללי מאוד פשוטה – משלמים מקדמה מסוימת לחברת הליסינג ורוכשים את הרכב כמעט על פי בחירה, בחלק מחברות הליסינג המימוני ייתנו לכם לבחור את הרכב אבל למשל לא את הצבע, משלמים תשלום חודשי קבוע שהוא למעשה פירעון ההלוואה ובסוף התקופה ניתנת לכם האופציה לבחירה – האם לשלם את מלוא הסכום לקבל את הרכב לחזקתכם או לחילופין להחזיר את הרכב שלקחתם כמו שהוא ולקבל החזר כספי מסוים על פי הערכת שמאי.

חלק ניכר מהעסקים הקטנים אשר הם אינם מוטרדים מבעיות של תחזוקה שוטפת של הרבה מאוד רכבים, יבחרו בליסינג מימוני עקב העובדה שתוספת במחיר לליסינג תפעולי תיראה להם כמיותרת למדי וגבוהה, בעיקר בגלל שהם מניחים שרכב חדש כמעט ואינו בעל תקלות בשלוש השנים הראשונות.